Ako ošetrovať kožu?

ako vycistit kozu

Ako ošetrovať kožu?

Ak chcete vyčistiť jemné škrabance, použite malý prst a jemne prechádzajte po škrabancoch prstom. Prírodný olej z našej kože (prsta) odstraňuje menšie nedokonalosti a škrabančeky na kožených výrobkoch.

Ak si prajete odstrániť špinu alebo fľak, použite suchú handričku. Jemne ňou masírujte (neškrabte) po špine na koženom výrobku, kým sa nevyčistí. Pokiaľ spina nezíde, skúste handričku jemne navlhčiť, avšak len jemne, nesmie byť mokrá.

Pokiaľ sa už jedná o hlbšiu špinu, škrabanec a potrebujete výrobok vyčistiť hlbkovo, odporúčame použiť špeciálne chemické prípravky určené na čistenie kože. Tieto prípravky väčšinou kúpite v obchodoch predávajúcich koženú galantériu.

Pamätajte že koža je prírodný materiál a preto je vhodné ho uskladnovať alebo prenášať vo vzdušných taškách, nie plastických a umelých. Vyhnete sa tak vzniku baktérií a poškodenia kože.

Pri predaji kožených výrobkov v našom online obchode si dávame pozor aby boli kožené výrobky bez chybičiek a škrabancov v materiáli. Koža používaná vo výrobkoch prechádza striktnou kontrolou koženého materiálu.